Підприємство райагролісгоспу започаткувало свою історію ще в 1972 році, коли на базі лісів колгоспів і радгоспів було створено міжколгоспний лісгосп.
На початку свого існування основною продукцією підприємства були віники березові, яких у великих кількостях потребували металургійні комбінати і ЖЕКи міст та кілки виноградні, що поставлялися в південні райони України, Молдови та середньоазіатські республіки.
З 1980 року почали переробляти деревину в невеликій кількості для потреб колгоспів та радгостів.
З реформуванням підприємств агропромислового комплексу в 2001 році ліси колгоспів та радгоспів були передані в постійне користування дочірньому підприємству «Новгород-Сіверськрайагролісгоспу», а в 2002 році агролісгосп одержав державні акти на право постійного користування землями лісового фонду.
Згідно лісорослинного районування територія ДП “Новгород-Сіверськрайагролісгосп” відноситься до зони змішаних лісів Східного Українського Полісся півзони Новгород-Сіверського Полісся.
Загальна площа складає 25 302,0 га.
Поділ лісів на категорії:
- І категорія - ліси природоохоронного, наукового, історично-культурного призначення - 5,1 га
- ІІ категорія - рекреаційно - оздоровчі ліси - 351,1 га
- ІІІ категорія - захисні ліси - 19298,4 га
- VІ категорія - експлуатаційні ліси - 5647,7 га
Основні лісоутворюючі породи:
сосна — 58,8 %
береза — 24,5 %
вільха — 5,2 %
дуб — 5,2 %
На території підприємства знаходиться об'єкт природо-заповідного фонду “Крейдяні покладдя” (площа 5,1 га, кв. 342 вид.1)
Підприємство створене з метою охорони та відновлення лісів, задоволення потреб юридичних та фізичних осіб у лісових ресурсах на основі їх раціонального використання і отримання прибутку за рахунок задоволення потреб споживчого ринку у лісопродукції та послугах на підставі ефективного використання виробничого і фінансового потенціалу.
Основними напрямками діяльності підприємства є:
- Лісовідновлення, посадка лісових культур і сприяння природному відновленню лісу, вирощування посадкового матеріалу та заготівля насіння лісових і декоративних порід; лісорозведення, догляд за лісовими насадженнями, проведення рубок формування і оздоровлення лісів та інших лісогосподарських заходів; охорона і захист лісів від самовільних рубок та лісових пожеж, боротьба зі шкідниками та хворобами лісу
- Охорона навколишнього природного середовища, збереження природно- заповідного фонду; заготівля деревини під час рубок головного користування, заготівля живиці, заготівля другорядних лісових матеріалів, побічні лісові користування, в т.ч. збір лісових грибів, дикорослих фруктів і ягід, лісових горіхів, соків та інших продуктів лісу.
Директор - ДАНИЛЮК Сергій Юрійович